Zróżnicowanie taśm transportowych pozwala na transport wewnętrzny materiałów i towarów w wielu różnych branżach. Jednym z rodzajów taśm transportujących są taśmy transportujące bezkońcowo tkane. Czym się charakteryzują, jaki mają skład i właściwości? Do jakich zadań są one przeznaczone?

Charakterystyka

Najbardziej charakterystyczną cechą taśm bezkońcowo tkanych jest brak występowania miejsca typowego łączenia. Pozwala to na osiągnięcie przez te taśmy dużej wytrzymałości, których nie posiadają inne taśmy transportujące. Aby osiągnąć wymaganą charakterystykę taśma musi powstać z odpowiedniej tkaniny, która charakteryzuje się ciągłością, w przeciwnym razie taśma nie będzie wystarczająco wytrzymała. Z czego wykonana jest taśma bezkońcowo tkana i do jakich zadań jest przeznaczona?

Materiał i zadania

Taśmy transportujące bezkońcowo tkane mogą być wykonane z tkanin naturalnych jak i syntetycznych, które są wystarczająco ciągłe i wytrzymałe. Niezależnie od rodzaju tkaniny taśmy transportujące tego typu mają bardzo dużą odporność termiczną, co pozwala im działać bez żadnych skutków ubocznych w miejscach gdzie panuje duża temperatura. Ponadto taśmy transportujące bezkońcowo tkane są wykorzystywane przy każdych zadaniach, podczas których występują duże naprężenia i siły tarcia.