«

»

Lut 07

Co zrobić gdy nie można użyć standardowych taśm transportujących?

W niektórych przypadkach zastosowanie zwykłych, syntetycznych taśm transportowych płaskich nie jest możliwe, dlatego wtedy należy skorzystać z innych rodzajów taśm. Jednym z rodzajów taśm są modułowe taśmy transportujące, które nieco różnią się od zwykłych taśm transportujących. Czym różnią się od innych taśm?

Czym są taśmy modułowe?

Najbardziej charakterystyczną różnicą pomiędzy taśmami modułowymi a zwykłymi taśmami płaskimi jest to, że taśmy modułowe składają się z modułów o różnych strukturach. Są one ze sobą połączone za pomocą specjalnych spinek z tworzywa sztucznego, a taśmy są napędzane odpowiednimi kołami zębatymi. Jakie są właściwości modułowych taśm transportowych i w jakich miejscach mogą być one użyte?

Charakterystyka taśm modułowych

Taśmy modułowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów termoplastycznych, takich jak polipropylen, acetal lub nylon. Spełniają one wszelkie standardy higieny i czystości, przez co mogą być użyte w branżach wymagających wysokich standardów higieny, na przykład branża spożywcza. Ponadto takie taśmy mają prostą budowę, przez co są łatwe w montażu i demontażu, a mimo to są wytrzymałe i mają wysoką odporność na ścieranie i wysokie temperatury.

Facebook