«

»

Wrz 26

Jak wygląda odprawa na lotnisku?

Lot samolotem jest wielkim przeżyciem dla osób, które nie korzystają z tej formy transportu na co dzień. Jednak przed odlotem należy przejść kilka obowiązkowych odpraw, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom. Jak należy przygotować się do odprawy na lotnisku i jak ona przebiega?

Bagaże

Przygotowania należy rozpocząć już w domu, gdyż zarówno bagaż podręczny jak i walizki muszą mieć odpowiednią wagę i odpowiednie wymiary. Pierwszym etapem na lotnisku jest właśnie kontrola bagażowa, która polega na okazaniu dokumentu tożsamości, zważeniu i zmierzeniu bagażu oraz na nadaniu go do odpowiedniego samolotu. Przez podobną kontrolę dziennie przechodzą setki bagaży, które są transportowane do samolotów za pomocą taśmociągów napędzanych przez dziesiątki wysokiej jakości pasów napędowych.

Kontrola bezpieczeństwa

Po kontroli bagażowej lub gdy mamy tylko bagaż podręczny należy udać się na kontrolę bezpieczeństwa. Należy rozebrać pasek od spodni i inne elementy, które mają metalowe elementy, następnie poddać skanowaniu siebie oraz swój bagaż podręczny. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa można iść na zakupy w strefie bezcłowej lub udać się pod bramkę, przez którą dostaniemy się do samolotu i wyruszymy w dalszą drogę.

Facebook