«

»

Mar 20

Przenośniki rolkowe – skuteczny system transportowy

W przemyśle ale i nie tylko powszechnie stosowane są różnego rodzaju systemy transportowe, jednym z nich są przenośniki rolkowe. Ze względu na swoją uniwersalność są często wybierane przez duże firmy, w których transport wewnętrzny stanowi kluczowy element i zapewnia wysoką wydajność.

Zastosowanie przenośników rolkowych

Budowa przenośników rolkowych sprawia, że świetnie sprawdzają się do transportu towarów lekkich, ale także tych o większej masie, takich jak skrzynie czy palety. Warto jednak zaznaczyć, że transportowane towary powinny mieć podstawę regularnych kształtów aby wszystko odbywało się w sposób ciągły i bezproblemowy. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa stosuje się przenośniki rolkowe grawitacyjne lub napędzane. Obie te opcje są powszechnie stosowane, jednak to te drugie zapewniają większe możliwości, a także gwarantują wyższą wydajność. Mimo to przenośniki grawitacyjne nadal cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoją solidną konstrukcję i szybki montaż.

Zalety takiego rozwiązania

Każde rozwiązanie ma swoje mocne i słabe strony, oto kilka z zalet i korzyści jakie oferują przenośniki rolkowe:

  • Solidność – Sama budowa tych urządzeń nie jest skomplikowana, co pozytywnie wpływa na ich wytrzymałość. Najczęściej stworzone są z solidnych materiałów przez co zapewniają bezawaryjne działanie przez lata.
  • Odpowiednia nośność – Do wyboru są różnego rodzaju przenośniki zapewniające nośność towarów w naprawdę sporym zakresie. Sprawia to, że każda firma jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.
Facebook