«

»

Lis 25

Właściwości taśm teflonowych

Jednym z rodzajów taśm dostępnych na rynku są taśmy przenośnikowe teflonowe, które są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Charakteryzują się ona wieloma cechami, które są pożądane do transportu towarów, które mogą uszkodzić inne rodzaje taśm. Z czego jest zrobiona taśma teflonowa i jakie ma właściwości?

Budowa tasmy

Taśmy przenośnikowe teflonowe mogą być wykonane z różnego typu materiałów oraz w różnej technice. Tego typu taśmy są wykonywane z tkanin litych lub mają formę siatki z oczkami o różnych wymiarach. Najczęściej używane materiały do wytworzenia tego typu taśm to włókno szklane lub aramidowe (zwane także kevlarowym). Cechą wspólną każdych z tych taśm jest pokrycie ich teflonem PTFE.

Właściwości taśm

Teflon daje taśmie szereg pożądanych właściwości, zarówno pod względem odporności jak i wydajności. Taśmy przenośnikowe teflonowe są lekkie, przez co mają mniejsze zużycie energii. Ponadto takie taśmy są odporne między innymi na ekstremalne temperatury (od -170 do 230 stopni Celsjusza) lub różne płyny, takie jak oleje, tłuszcze lub woda. Na takie taśmy niemal żadnego wpływu nie mają kwasy i utleniacze, grzyby, warunki atmosferyczne ani starzenie.

Facebook