«

»

Sty 14

Zabieraki w taśmach transportujących

Transport wewnętrzny towarów i materiałów wymaga odpowiedniej sieci taśm transportujących, która zależy od wielkości firmy i ilości produktów. Często taśmy muszą przetransportować towary na różne poziomy budynku, więc przy gładkich taśmach istnieje ryzyko zsunięcia się materiału lub towaru. Aby temu zapobiec stosuje się zabieraki.

Czym jest zabierak?

Zabierak może być wykonany przy użyciu różnych materiałów oraz w wielu wersjach kolorystycznych, dopasowanych do wymagań klienta. Tego typu akcesoria mogą być wykonane z PVC, PU, poliestru oraz poliolefinu. Występują w kilku rodzajach, między innymi zabieraki pochyłe, zabieraki proste lub łamane. Do czego stosowane są zabieraki i jakie mają właściwości?

Właściwości zabieraków

Ich głównym zadaniem jest zapobieganie przesuwaniu materiału transportowanego podczas transportu pochyłego. Tego typu akcesoria muszą być odpowiednio dopasowane do taśm transportujących i do zadania jakie mają wykonywać. Podstawowymi kryteriami są rodzaj materiału oraz warunki pracy, do których zaliczają się prędkość transmisji i objętość produktów. Można ich używać również w przemyśle spożywczym, gdyż zabieraki posiadają atesty umożliwiające kontakt z niepakowaną żywnością. Ponadto zabieraki są odporne na działanie tłuszczów i olejów.

Facebook