«

»

Paź 08

Zalety pasów typu Rapplon

Każda taśma transportująca potrzebuje odpowiedniego napędu, niezależnie jest to taśma transportująca bagaże na lotnisku lub towary w przemyśle. Jednym z rodzajów pasów napędowych są płaskie pasy napędowe typu Rapplon, które najczęściej stosowane są w procesach produkcyjnych. Jakie są ich zalety?

Zalety i rodzaje

Pasy napędowe płaskie typu Rapplon mogą być wykonane w wersji klasycznej, czyli ze rdzeniem poliamidowym, lub wykonane przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co daje pasom unikalne własności termoplastyczne. Dużą zaletą pasów typu Rapplon jest utrzymanie stabilności swoich wymiarów, co pozwala na jednolite i ciągły transport towarów. Jest to możliwe przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu mogą być użyte w różnych branżach. Gdzie są one używane?

Branże i wykonanie

Pasy napędowe tego typu mogą być wykorzystywane w wielu branżach, między innymi w branży tekstylnej, papierniczej, poligraficznej, logistycznej i innych. Tak szerokie zastosowanie jest możliwe dzięki odpowiedniej budowie takiego pasa napędowego. Jest on wyprodukowany między innymi ze skóry, tkaniny poliamidowej, gumy oraz powleczeniem termoplastycznym, które może różnić się w zależności od branży. Tak wykonane pasy będą długo wprawiać taśmy transportujące w ruch niezależnie od tego w jakiej branży działają.

Facebook