W niektórych sytuacjach niemożliwe jest zamontowanie taśmy transportującej zamkniętej w obwód z różnych powodów i w różnych branżach. Wtedy należy znaleźć inny sposób na łączenie fragmentów taśm transportujących w jeden, sprawny taśmociąg. Wtedy przydają się specjalne spinki do pasów transportowych. Jak one działają?

Kiedy użyć spinek?

Metalowe lub plastikowe spinki do pasów transportujących służą do ich mechanicznego łączenia jeśli zamknięta taśma transportująca nie jest możliwa do zamontowania. Brak możliwości zamontowania zamkniętej taśmy transportującej może mieć różne przyczyny, na przykład montaż takiej taśmy może być skomplikowany, uciążliwy lub zbyt skomplikowany. Wtedy warto użyć spinek metalowych lub plastikowych aby złożyć taśmę transportującą z kilku części połączonych za pomocą spinek.

Zalety spinek

Spinki metalowe lub plastikowe jest jednym z kilku akcesoriów do taśm transportujących, które mają za zadanie ułatwić korzystanie z nich. Jedną z zalet spinek do pasów transportujących jest możliwość użycia ich w każdej gałęzi przemysłu. Kolejną zaletą zastosowania spinek przy montażu taśmy transportującej jest między innymi możliwość szybkiej wymiany części taśmy, co przy taśmie zamkniętej nie byłoby możliwe. Pozwala to na znaczną redukcję okresu przestoju jeśli nastąpi awaria części taśmy.