«

»

Gru 23

Czym różni się pas inżynieryjny od innych pasów napędowych?

Pasy napędowe służą do przekazywania energii z silnika do pasów transportujących lub innych urządzeń. Na rynku istnieje kilka rodzajów pasów napędowych, do których zaliczają się również pasy inżynieryjne. Czym różnią się od innych typów pasów napędowych, jak są zbudowanie i jakie mają właściwości?

Różnice i właściwości

Pasy inżynieryjne różnią się od innych pasów napędowych dopasowaniem do indywidualnych wymagań maszyn dzięki zastosowaniu specjalnych procesów technologicznych podczas ich produkcji. Dzięki temu osiągają bardzo dobrą odporność mechaniczną i chemiczną. Takie pasy są specjalnie powlekane oraz perforowane, żłobione i cięte aby miały właściwości takie, jakie są potrzebne do konkretnej maszyny. W jakich branżach i urządzeniach są wykorzystywane pasy inżynieryjne?

Gdzie są używane?

Pasy napędowe tego typu są wykorzystywane w wielu branżach i w wielu urządzeniach. Pasy inżynieryjne często są wykorzystywane w przemyśle spożywczym, papierniczym, drzewnym, metalowym i wielu innych. W takie pasy często są wyposażone maszyny pakujące oraz etykieciarki. Ponadto są używane przy produkcji kabli, węży gumowych oraz tworzyw sztucznych. Są to tylko niektóre branże i niektóre maszyny w których pasy inżynieryjne mogą zostać użyte, gdyż mogą one zostać dopasowane do każdej maszyny.

Facebook