«

»

Lis 13

Rodzaje i zadania taśm gumowych

Gumowe taśmy transportujące są wykorzystywane w wielu przemysłach, które wymagają taśm o specjalnych właściwościach jak i w innych miejscach. Taśmy gumowe są bardzo zróżnicowane nie tylko pod względem właściwości ale również pod względem tego jak są zbudowane. Jakie są rodzaje gumowych taśm transportujących i jakie zadania spełniają?

Rodzaje taśm gumowych

Istnieje wiele taśm gumowych i taśm tkaninowo-gumowych, na przykład taśmy wieloprzekładkowe wykonane z przekładek poliestrowo-polamidowych lub poliamidowo-poliamidowych połączonych za pomocą gumy rdzeniowej oraz gumowych okładek. Innym rodzajem są taśmy złożone z trzech warstw tkaniny poliestrowo-poliamidowej połączonych w procesie wulkanizacji, których używa się głównie w rolnictwie. Oprócz nich istnieje wiele innych rodzajów taśm gumowych, które są wykorzystywane do wielu celów.

Zadania taśm gumowych

Wiele zakładów korzysta z taśm gumowych do różnych celów, które wymagają specjalnych właściwości taśmy lub które nie charakteryzują się żadnymi specjalnymi warunkami. Taśmy te są wykorzystywane między innymi podczas transportu materiałów sypkich przy zwiększonym zagrożeniu pożarowym lub produktów zawierających oleje organiczne lub mineralne. Oprócz tego taśmy gumowe mogą być wykorzystane na lotniskach, górnictwie i innych branżach. Bardzo często takie taśmy mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria jak na przykład zabieraki lub kliny.

Facebook