«

Kwi 15

Zastosowanie i charakterystyka taśm gumowych

Na rynku istnieje wiele rodzajów taśm transportowych, powstały one ze względu na różne potrzeby na rynku. Nie ma jednego, uniwersalnego typu, który nadawałby się do transportu każdego elementu o różnej masie czy strukturze. Dlatego więc stosuje się kilka różnych taśm, między innymi gumowe. Do czego służą i gdzie sprawdzają się najlepiej?

Charakterystyka taśm gumowych

Taśmy gumowe jak sama nazwa wskazuje są tworzone z gumy, ale również z różnego rodzaju przekładek oraz okładek, które są połączone ze sobą gumą rdzeniową. Głównie stosowane są do transportu materiałów sypkich, a także w warunkach podwyższonego ryzyka pożarowego. Możliwość działania w takich warunkach zapewniają im wyżej wspomniane okładki, które odpowiednio dobrane pozwalają nawet na transport towarów zawierających oleje pochodzenia mineralnego. Cechy te sprawiają, że ten rodzaj taśm może być stosowany w wielu branżach, takich gdzie do tej pory inne taśmy zawodziły.

Zastosowanie taśm transportowych

Taśmy te podlegają różnego rodzaju modyfikacjom, dzięki czemu znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, od ciężkiego po spożywczy. Najczęściej jednak stosuje się je w przemyśle wydobywczym, drzewnym, energetycznym, chemicznym ale także rolnictwie czy miejscach gdzie mogą występować skrajnie wysokie lub niskie temperatury. Tak ogromny zakres działania sprawia, że są to jedne z najbardziej uniwersalnych taśm transportujących.

Facebook