«

»

Sty 28

Pasy do przenośników z podciśnieniem

Wiele silników i maszyn jest wyposażonych w pasy napędowe, które służą do przenoszenia energii z silnika do napędu. Istnieje wiele rodzajów pasów napędowych, które są w odpowiedni sposób przystosowane do warunków, w których wykonywane są zadania. Jednym z rodzajów pasów napędowych są pasy do przenośników z podciśnieniem.

Zadania pasów

Tego typu pasy są stosowane w przenośnikach, które mają wbudowaną funkcję podciśnienia. Funkcja ta polega na przytrzymywaniu transportowanego produktu metodą zasysania, co jest przydatne w wielu branżach. Pasy muszą być odpowiednio przystosowane do tej funkcji, aby były w stanie prawidłowo spełniać swoje zadania.

Czym się wyróżniają?

Charakterystyczną cechą pasów do przenośników z podciśnieniem są perforacje o różnych średnicach, które umożliwiają pasom pracę w przenośnikach z podciśnieniem. Mogą być one wykonane w dowolnych układach, co umożliwia dopasowanie ich do wielu rodzajów maszyn. Otwory mogą być wykonane w pasach z różnych materiałów, na przykład pasach syntetycznych lub elastometrowych. Perforacje mogą być wykonane w wielu rodzajach pasów, między innymi w taśmach przenośnikowych a także w pasach płaskich oraz pasach zębatych.

Facebook