«

»

Paź 01

Typy pudełek kartonowych

Każdy z nas miał styczność z pudełkami kartonowymi, które często są wykorzystywane do transportu różnego rodzaju towarów. Dla wielu osób kartony wyglądają tak samo, jednak różnią się one między sobą pewnymi właściwościami. Jakie to właściwości i jakie są zadania poszczególnych typów kartonów?

Transport

Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym typem kartonu jest karton klapowy. Charakterystycznymi cechami tego typu pudełka jest prostota użytkowania, niska cena i łatwość produkcji, która odbywa się w ilości hurtowej za pomocą wielu maszyn, w tym taśm transportujących. Kolejnym typem kartonów jest karton fasonowy, który jest lepszy w zabezpieczaniu towarów niż karton klapowy, jednak jest od niego mniej uniwersalny, przez co wymagana jest odpowiednia wiedza aby dopasować karton do produktu.

Dokumenty i marketing

Wyżej wymienione typy kartonów służą głównie do transportu towarów, a kolejne będą miały nieco inne cele. Karton archiwizacyjny jest używany w różnego rodzaju biurach i instytucjach. Dzięki przegrodom i dopasowaniu do rozmiaru A4, B5 i innych jest doskonałym rozwiązaniem do przechowywania i sortowania dokumentów. Z kolei kartony ozdobne są używane głównie w marketingu. Nie są one tak wytrzymałe jak inne typy kartonów, ale ich najważniejszą cechą są kwestie estetyczne.

Facebook